Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Good bye, Daryll!
08-02-2017

Good bye, Daryll!

Data wydarzenia: 08-02-2017

W ubiegłym tygodniu, 1 lutego 2017 r., uczniowie klas dwujęzycznych Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniu z jednym z kanadyjskich żołnierzy, współpracujących z kaliskim Liceum, kapitanem Darrylem Bannonem. To jedno z wielu spotkań, które wojska NATO przeprowadzają w szkołach prowadzonych przez Powiat Drawski.

Kapitan Bannon przedstawił uczniom prezentację na temat swojego kraju. Nie zabrakło dyskusji na temat zwyczajów i tradycyjnych potraw. Żołnierz opowiedział między innymi o tym, jak wyglądają treningi oraz szkolenia.
Spotkanie było niecodzienną lekcją języka angielskiego. Część uczniów miała okazję sprawdzić swoje umiejętności translatorskie, poprzez warsztaty tłumaczeniowe oraz w rozmowie z native speakerem. Padło wiele pytań dotyczących zagadnień militarnych, ale również o najlepsze wspomnienia z pobytu w Polsce i plany na przyszłość.
Na zakończenie spotkania Dyrektor Maciej Rydzewski i nauczycielka języka angielskiego Joanna Boniecka wręczyli upominek i podziękowali kapitanowi D. Bannonowi oraz dowódcy VI rotacji wojsk kanadyjskich na poligonie drawskim za owocną współpracę i liczne wspólne działania, które kaliscy licealiści przeprowadzili z żołnierzami kanadyjskimi.
Uczniowie i nauczyciele mają nadzieję na równie udaną współpracę z żołnierzami VII rotacji, którzy niebawem zagoszczą w Polsce.

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona