Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Ruszyły projekty sportowe w ZSP w Złocieńcu
13-02-2017

Ruszyły projekty sportowe w ZSP w Złocieńcu

Data wydarzenia: 13-02-2017

Dwa projekty zajęć sportowych dla młodzieży uzyskały akceptację Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie, dzięki czemu od 23 stycznia 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu biorą udział w ogólnopolskim programie systemowego wsparcia organizacji zajęć sportowych dla młodzieży szkolnej pod nazwą „Szkolny Klub Sportowy”.

Program jest rekomendowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Szkolny Związek Sportowy. Ma na celu umożliwienie podejmowania aktywności fizycznej w formie dodatkowych zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego w szkole. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców w zakresie kultury fizycznej i promocji zdrowego stylu życia.
    Aktywizacja młodzieży obojga płci polega na bezpłatnym uczestnictwie w ofercie zajęć pozalekcyjnych z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, programów sprawności i zainteresowań. Zajęcia są prowadzone dwa razy w tygodniu po 60 minut, w oparciu o własne zasoby kadrowe (2 nauczycieli) i bazę szkoły. Program jest okazją promocji różnorodnych sportów i aktywności w oparciu o zasadę „Wybierz sam” i cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów.
Systematycznie dozowany ruch sprzyja zdrowiu w walce z wszechobecnym stresem i nałogami. Pozwala zabić nudę i odkrywać nową, lepszą jakość na drodze osobistego rozwoju. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona