Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Jubileusz Rescue Team
13-02-2017

Jubileusz Rescue Team

Data wydarzenia: 13-02-2017

Młodość, pasja, pomoc, oddanie… To tylko niektóre cechy młodzieży należącej do grupy ratowniczej RESCUE TEAM. Powstała ona z inicjatywy ratownika medycznego Jarosława Tarnowskiego w roku szkolnym 2011/2012. Jej członkami są uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku.

 
W piątkowe popołudnie, 10 lutego 2017 r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku, odbył się Jubileusz 5-lecia działalności tej grupy. Na spotkaniu obecny był m.in. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku Robert Patrzyński oraz przedstawiciele stowarzyszeń, instytucji i szkół, z którymi współpracują młodzi ratownicy. Nie zabrakło także byłych członków grupy, którzy są już absolwentami szkoły.
W ciepłych i pełnych uznania słowach Starosta podziękował Panu Tarnowskiemu i młodym ratownikom za rzetelną, z pasją wykonywaną pracę uczenia udzielania pierwszej pomocy, za przygotowywanie do szybkiej reakcji w sytuacjach zagrożenia życia, bowiem umiejętności zdobyte podczas szkoleń są  bezcenne, jak bezcenne jest życie, które można komuś uratować.
Młodzież wraz z Jarosławem Tarnowskim złożyła podziękowania dla wszystkich, którzy wspierają działalność Rescue Team. Członkowie grupy ze wzruszeniem podziękowali swojemu nauczycielowi za trud włożony w pracę z grupąi za okazane serce. Na zakończenie uroczystości nie mogło zabraknąć jubileuszowego tortu.
W ciągu pięciu lat swojej działalności Rescue Team przeprowadziło kilka projektów. Wśród nich były m.in. „Uczymy ratować życie”, „Ratuj życie z nami”, „Paramedyk 2013”, „Abstynencja i ratowanie, lepsze niż picie i hejtowanie”. Grupa regularnie prowadzi zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Misja, która przyświeca ich działalności, to „Sprawmy wspólnie, aby każdy mniejszy i większy obywatel naszej lokalnej społeczności nabył podstawowe umiejętności ratowania ludzkiego życia, tak jak każdy z nas umie czytać i pisać.” 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona