Odbyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych
21-02-2017

Odbyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych

Data wydarzenia: 21-02-2017

20 lutego br. w sali narad Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim odbyło się szkolenie skierowane do organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Drawskiego dotyczące prawidłowego wypełniania formularza ofert zgłaszanych w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych oraz ich późniejsze rozliczanie.

Wszystkich obecnych przywitał Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz. Szkolenie prowadził Piotr Jaworek z Centrum Księgowości i Edukacji Finansowej z Drawska Pomorskiego. Zakres szkolenia obejmował m.in. Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań.  Omówiono druki oferty – zmiany w odniesieniu do dotychczasowego druku oferty oraz karty oceny formalnej i merytorycznej zgodnie z rocznym programem współpracy Powiatu Drawskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017.