Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pojezierze we Wrocławiu
28-02-2017

Pojezierze we Wrocławiu

Data wydarzenia: 28-02-2017

W dniach 24.02 - 26.02.2016 r. Powiat Drawski wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Partnerstwo Drawy z liderem wałeckim" reprezentowali region Pojezierza Drawskiego na IX Międzynarodowych Targach Turystycznych w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Pod szyldem Powiatu Drawskiego zaprezentowało się Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz gminy Czaplinek, Drawsko Pomorskie i Złocieniec. Stoisko obsługiwane było przez przedstawicieli lokalnych wydziałów promocji. Wyeksponowano na nich materiały promocyjne ze wszystkich gmin powiatu (gadżety, informatory, mapy, przewodniki, wizytówki, bazę noclegową i gastronomiczną), a w części należącej do LGD - także materiały z Pojezierza Wałeckiego oraz miody drahimskie.
 
Jak co roku, organizatorzy oraz wystawcy przygotowali liczne atrakcje dla zwiedzających. Czekały na nich przede wszystkim konkursy, w których można było wygrać przeróżne nagrody - od wycieczek krajowych i zagranicznych, bonów i voucherów zniżkowych, po regionalne przysmaki, gadżety promocyjne i wiele innych.
 
Powiat wziął czynny udział w Grze Targowej - osoby biorące w niej udział musiały odpowiedzieć na pytanie zadawane przez drawskich wystawców, dotyczące największej rzeki przepływającej przez Pojezierze Drawskie. Zdecydowana większość uczestników wiedziała, że chodzi o Drawę,  chociaż padały także odpowiedzi wskazujące Wisłę lub Odrę. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi przybijano im pieczątkę w specjalnej Karcie Uczestnika - zebranie wszystkich pieczątek otwierało drogę do wylosowania zestawu atrakcyjnych nagród.
 
W ramach targów odbył się m.in. Festiwal Podróżniczy, Festiwal Kulinarny, a najmłodsi spotkali się z Szymonem Radzimierskim, 11 - letnim podróżnikiem i blogerem, autorem książki „Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo”. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się także stoisko Europejskiego Centrum Bajki oraz tzw. Kolejkowo. Gościem specjalnym Targów był Tomasz Michniewicz - autor programu “Inny świat” w telewizji TTV, audycji “W drogę” w Radiu Zet, założyciel projektu Manufaktura Podróży.
 
Przez cały weekend na głównej scenie oraz w salach konferencyjnych odbywały się występy artystyczne oraz liczne prelekcje i wykłady. Kolejne Targi już za rok!
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona