Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Gotowi ratować i nieść pomoc poszkodowanym
06-03-2017

Gotowi ratować i nieść pomoc poszkodowanym

Data wydarzenia: 06-03-2017

Klasy licealne o profilu biologiczno-medycznym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu pierwszy tydzień zajęć po feriach zaczęły od udziału w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Instruktaż dotyczący wybranych zagadnień niesienia pierwszej pomocy prowadzili strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej Jednostki Wojskowej 1696 ze Złocieńca. Specjaliści, którzy prowadzili kurs i dzieli się swoim doświadczeniem, jako pierwsi zjawiają się na miejscu wypadków i niebezpiecznych zdarzeń, by podjąć trudną walkę o ludzkie zdrowie i życie.
Podczas warsztatów młodzież w praktyce zapoznała się między innymi z kamizelką Kendricka, automatycznym defibrylatorem i innymi elementami wyposażenia profesjonalnej ekipy ratowniczej. Ćwiczenia obejmowały również BLS (ang. Basic Life Support) na elektronicznym fantomie.
Szkolenie zorganizowano dzięki uprzejmości Dowódcy 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego płk dypl. Artura Pikonia oraz Komendanta Wojskowej Straży Pożarnej JW 1696 – st. chor. Jarosława Kuszmara. Podziękowania należą się również strażakom instruktorom za poświęcony czas, przekazanie umiejętności i wiedzy.
 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona