Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Licealistka w finale ogólnopolskiego konkursu „Know America 2017”
08-03-2017

Licealistka w finale ogólnopolskiego konkursu „Know America 2017”

Data wydarzenia: 08-03-2017

Ola Kaczmarek z klasy IIIa Liceum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim dokonała niesamowitej rzeczy – po raz drugi zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu Know America 2017! Jej esej na temat fenomenu Ślicznotek z Południa zawojował serca jury konkursu.

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu, "internetowo" odpowiadają na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań po angielsku.  Do drugiego etapu,  który polegał na napisaniu eseju (po polsku), na jeden z 15 tematów, zakwalifikowano 51 osób.
Każda praca była oceniana niezależnie przez 2 członków Komisji Konkursowej wedle wcześniej ustalonych kryteriów. Kryteria te to: ujęcie tematu (0-15 punktów), wiedza (0-25 punktów), wykorzystanie źródeł (0-6 punktów), forma (0-12 punktów). Jeden sprawdzający mógł przyznać maksymalnie 58 punktów za esej. Ostateczną punktację uzyskano przez dodanie oceny dwóch członków komisji. W sumie do zdobycia było 116 punktów, z czego praca Oli uzyskała najwyższy wynik – 111 punktów!
Teraz przed Olą ostatni trzeci etap, czyli nagranie filmiku na jeden z zaproponowanych tematów oraz rozmowa z komisją w środę 29 marca, kiedy wyłonieni zostaną zwycięzcy tegorocznej edycji Know America.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!
 
 
 
 
 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona