Podwójny sukces
15-03-2017

Podwójny sukces

Data wydarzenia: 15-03-2017

Dwoje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Jadwiga Tutur i Szymon Wytlib wzięło udział w II etapie okręgowym jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Kazimierz Wielki i Jego Czasy”. W gronie 18 uczestników ścisłego finału znalazło się dwoje uczniów z kaliskiego liceum.

Konkurs odbył się 8 marca 2017 r. Bydgoszczy. Łącznie w tym etapie uczestniczyło ponad 100 uczniów z 37 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Finał, w którym uczestnicy będą walczyć o tytuł laureata, nagrody finansowe oraz indeksy na wybrane kierunki studiów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się 19 kwietnia 2017r. w siedzibie uczelni. Uczniowie będą odpowiadali na wylosowane pytania w trzech kategoriach tematycznych: polityka, gospodarka i kultura.
Konkurs organizowany jest przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod honorowym patronatem Rektora UKW w Bydgoszczy, Wojewody Kujawsko – Pomorskiego i Prezydenta Miasta Bydgoszcz.