Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Prawie jak „ŚDM”
15-03-2017

Prawie jak „ŚDM”

Data wydarzenia: 15-03-2017

Na pierwszy dzień wakacji tego roku zaplanowano Regionalny Dzień Młodzieży w Drawsku Pomorskim. To przedsięwzięcie inspirowane ubiegłorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Impreza ma zostać objęta Patronatem Biskupa Koszalińsko – Kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka, który będzie wówczas na miejscu z młodymi.

Dzisiaj (15 marca 2017 r.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, który jest pomysłodawcą „Dnia”, uroczyście podpisał porozumienie dotyczące współpracy przy organizacji tego przedsięwzięcia. W imieniu powiatu podpis złożył także Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz. Partnerem porozumienia została drawska Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Pawła Apostoła reprezentowana przez Ks. Piotra Jesionowskiego, ProboszczaParafii, Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złocieńcu, reprezentowana przez Proboszcza Ks. Wiesława Hnatejkę, Gmina Drawsko Pomorskie, w imieniu której podpis złożył  Burmistrz Zbigniew Ptak oraz Nadleśnictwo Drawsko, reprezentowane przez Nadleśniczego Zbigniewa Łukomskiego.
Regionalny Dzień Młodzieży zaplanowano na 24 czerwca 2017 r. w Drawsku Pomorskim w Parku Chopina. Teraz zespół organizacyjny przystąpi do ustalania szczegółów. Na razie przyjęto, że impreza zacząć się ma w godzinach popołudniowych i potrwać do późnego wieczora.
W uroczystości podpisania porozumienia w sprawie „RDM” uczestniczył także Wicestarosta Jacek Kozłowski, ksiądz Wikary Robert Gruszowski, Sekretarz Powiatu Drawskiego Jacek Brzozowski, pracownicy Starostwa Powiatowego oraz media.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona