Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Nowocześniej w Centrum
17-03-2017

Nowocześniej w Centrum

Data wydarzenia: 17-03-2017

Rosnąca liczba kursów oraz rozwój usług Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim przyczyniły się do kolejnych modernizacji jego obiektów. Powiat Drawski wyasygnował środki, aby wzrosła funkcjonalność, poprawiła się estetyka i komfort użytkowania. Planowane są dalsze inwestycje.

W Bursie przy ul. Połczyńskiej 9 utworzono nową salę wykładową na potrzeby systematycznie rosnącej liczby kursów. Powstała biblioteka w celu wsparcia realizacji programów kształcenia zawodowego na kursach oraz na zajęciach praktycznej nauki zawodu, powstała także sala komputerowa.
W celu poprawy estetyki, a także warunków BHP, przeprowadzono remont korytarzy, klatek schodowych oraz zaadaptowano niewykorzystane pomieszczenia na potrzeby socjalne uczniów i pracowników. Wykonano remont kuchni i pomieszczeń stanowiących jej zaplecze. Umożliwiło to zmianę organizacji i poprawę komfortu pracy. Poprawiono również estetykę otoczenia zewnętrznego obiektu Bursy.
Natomiast w warsztatach przy ul. Warmińskiej 1 oddano do użytku nową szatnię dla uczniów. Radykalnej poprawie uległy także warunki sanitarne i higieniczne. Utworzono nową łaźnię, umywalnię i toalety.
Wszystkie prace remontowe zostały wykonane przez pracowników „Centrum”, co w znaczny sposób obniżyło koszt prowadzonych remontów i pozwoliło rozszerzyć ich zakres. W planach remontowych na rok 2017 ujęto kontynuację prac remontowych w kuchni, gdzie planuje się m.in. montaż nowej instalacji wentylacyjnej. Co ważne, planowany jest także remont dachów oraz dokończenie remontu II piętra Bursy przy ul. Połczyńskiej. Dzięki tym zabiegom znacząco podniesie się komfort warunków mieszkalnych nie tylko uczniów, ale także turystów korzystających ze znajdującego się tam schroniska młodzieżowego.
Strona internetowa PCKZiU: http://pckziu.pl/

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona