Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

W finale Olimpiady Solidarności
20-03-2017

W finale Olimpiady Solidarności

Data wydarzenia: 20-03-2017

Uczniowie kaliskiego Liceum uzyskali bardzo dobre wyniki. Szymon Wytlib zajął trzecie miejsce. Finał będzie we Wrocławiu.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wystawił na Olimpiadę dwóch uczniów. Szymon Wytlib i Grzegorz Rydzewski, pod opieką Dyrektora Macieja Rydzewskiego, wzięli udział w etapie wojewódzkim IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Grzegorz Rydzewski zajął czwarte miejsce, ustępując Szymonowi o 1 punkt.
Szymon Wytlib w drużynie razem z kolegą i koleżanką z liceów ze Szczecinka i Białego Boru, będzie reprezentował województwo zachodniopomorskie w finale konkursu, który odbędzie się w czerwcu we Wrocławiu. W kwietniu Szymon weźmie udział w wizycie studyjnej w Gdańsku, gdzie spotkają się wszyscy finaliści konkursu.
Konkurs odbył się 15 marca 2017 r. w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyło 33 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.
Konkurs organizowany jest przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami konkursu są: Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ „Solidarność”, a także uczelnie wyższe: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Wrocławski, które oferują laureatom finału indeksy na wybrane kierunki studiów.
 
 
 
 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona