Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Konferencja „Świat z AIDS”
20-03-2017

Konferencja „Świat z AIDS”

Data wydarzenia: 20-03-2017

W czwartek 16 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu odbyła się Powiatowa Konferencja Szkoleniowa dotycząca profilaktyki zakażeń HIV i zwalczania AIDS w ramach realizacji Krajowego Programu HIV/AIDS.

Prelegentem na Konferencji była Iza Jadwiżyc, Promotor Zdrowia w PSSE w Szczecinku, ekspert Krajowego Centrum ds. HIV – AIDS w Warszawie oraz Jolanta Rokosz asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Drawsku Pomorskim.
W Konferencji wzięli udział uczniowie LO Andersa i Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu, nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, promotorzy zdrowia, szkolni koordynatorzy edukacji zdrowotnej.
Celem spotkania było przekazanie podstawowych informacji o problemie HIV /AIDS, zwrócenie uwagi na ryzykowne zachowania, pomoc w wyborze właściwych dróg zachowań prozdrowotnych, które mają wspomóc młodych ludzi w przyszłym ich życiu i karierze.
Organizatorem konferencji był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Drawsku Pomorskim, a współorganizatorem Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona