Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wychowawcze odwiedziny w „Domu”
21-03-2017

Wychowawcze odwiedziny w „Domu”

Data wydarzenia: 21-03-2017

W czwartek 9 marca 2017 r. uczniowie kaliskiego Liceum pod opieką wychowawcy Sebastiana Statecznego oraz majora Andrzeja Kowalewskiego wybrali się wizytą do Środowiskowego Domu Samopomocy w Drawnie.

„Dom…” w Drawnie jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla osób dorosłych z upośledzeniem umysłowym oraz wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych.

            Mieszkańcy Ośrodka oprowadzili młodzież po obiekcie, pokazali sale, w których prowadzone są zajęcia i w których mają możliwość uczyć się różnych czynności, np. gotowania czy obsługi komputera. Po zapoznaniu się z zasadami funkcjonowania Domu Środowiskowego uczniowie przystąpili do prezentacji szkoły ze zdjęciami. Opowiadali o zdobytych umiejętnościach, a także o współpracy z wojskiem. Po prezentacji nastąpił pokaz zajęć praktycznych. Młodzież będąca w grupie medycznej objaśniła, jak wyglądają czynności związane z pierwszą pomocą oraz resuscytacją. Mieszkańcy ośrodka mieli możliwość  ćwiczeń praktycznych w tym zakresie. Była także możliwość strzelania do celu z broni szkoleniowej typu ASG, wyposażonej w plastikowe kulki, co było dla podopiecznych Domu niemałą atrakcją. Na koniec spotkania odbył się pokaz musztry wojskowej.

            Wyjazd był bardzo udany i przysporzył sporo doświadczeń dla uczniów z zakresu tolerancji i przełamywania stereotypów. Atmosfera całego spotkania od początku do końca była bardzo serdeczna, a młodzież doskonale dogadywała się z mieszkańcami Domu Środowiskowego.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona