Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Cywilizacja w Gnieźnie
24-03-2017

Cywilizacja w Gnieźnie

Data wydarzenia: 24-03-2017

Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim ponownie na podium! Tym razem za sprawą Igora Wojtczaka, ucznia III klasy drawskiego Liceum.

Igor wziął udział w II Gnieźnieńskich Igrzyskach Akademickich z wiedzy o cywilizacji zachodnioeuropejskiej. Zajął III miejsce, pokonując 56 uczestników z 22 szkół. Wszystko działo się 15 marca 2017 roku w Instytucie Kultury Europejskiej UAM.
Szkołę reprezentowały jeszcze Malwina Jurczyk oraz Ada Kałucka, zaś opiekunem był  Sylweriusz Jędrzejczyk. Do Igrzysk zgłosili się uczestnicy pochodzący głównie z Wielkopolski, a także z Inowrocławia, Drawska Pomorskiego, Gdańska, Wałcza czy Nakła nad Notecią. Każda ze szkół mogła zgłosić maksymalnie trzech uczestników.
Test składał się z 60 pytań dotyczących historii i kultury terytoriów przynależnych do cywilizacji Zachodu.  Po sprawdzeniu testów okazało się, że niezbędne było przeprowadzenie dogrywki. Tym razem jej stawką było trzecie miejsce na podium.  
W gronie stających na podium znalazł się, po wspomnianej dogrywce Igor, który pokonał uczniów z Jarocina i Konina. Gratulacje!
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona