Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Coraz lepiej w szpitalu
24-03-2017

Coraz lepiej w szpitalu

Data wydarzenia: 24-03-2017

Bardzo dobre informacje płyną ze szpitala. Oddział Kardiologiczny Szpitala Polskiego w Drawsku Pomorskim otrzymał od Narodowego Funduszu Zdrowia kontrakt na świadczenie usług z zakresu Kardiologii i Procedur Hemodynamicznych (Kardiologia Inwazyjna). Leczenie będzie si odbywało na bazie budynkowo – sprzętowej dotychczasowego NAFIS-u. Dzięki kontraktowi będzie szansa na wcześniejsze wykrycie i zaplanowanie leczenia wielu schorzeń układu krążenia. A jak minął 2016 rok w szpitalu? Było dużo więcej świadczeń, o 17% wzrosła liczba porodów oraz poczyniono kolejne inwestycje.

W 2016 roku drawski szpital realizował swoje zadania statutowe w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych służących ratowaniu, zachowywaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz promocji i edukacji zdrowotnej Pacjentów. Świadczenia realizowano w ramach kontraktu z Zachodniopomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowa.
Istotny jest fakt, że wartość świadczeń zrealizowanych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2016 roku była o 2,5 mln zł, tj. 12% wyższa niż w roku poprzednim, pomimo braku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W 2016 roku w Szpitalu leczono 6 120 pacjentów. Chorzy spędzili w placówce łącznie 23 824 dni. Na oddziale ortopedycznym, chirurgicznym, położniczym oraz ginekologicznym zrealizowano 1 867 zabiegów, tj. o 29% więcej niż w roku poprzednim. W Drawskim Centrum Specjalistycznym w 2016 roku odbyły się 464 porody, co oznacza o 17% więcej niż w roku 2015. W ramach Izby Przyjęć udzielono łącznie 7 813 porad.
W poradniach specjalistycznych udzielono w 2016 roku łącznie 32 655 porad. Ponadto, w ramach Fizjoterapii Ambulatoryjnej zrealizowano zabiegi na rzecz 1 058 pacjentów, natomiast w Pracowni Endoskopowej zrealizowano ambulatoryjnie  776 gastroskopii oraz 698 kolonoskopii.
 
W 2016 roku na rzecz Szpitala dokonano następujących zakupów: aparat do ciągłej terapii nerkozastępczej,respirator,kardiomonitor modułowy Edan – 4 stanowisko Intensywnej Terapii,monitor hemodynamiczny do pomiarów rzutów serca, 3 kardiomonitory,zestaw artroskopowy do zabiegów ortopedycznych, pompa artroskopowa, lampa zabiegowa dla poradni ginekologiczno – położniczej,drukarka USG dla poradni ginekologiczno – położniczej, myjnia dezynfektor – do kaczek i basenów,zestaw narzędzi ginekologicznych, 6 łóżek szpitalnych na oddział dziecięcy,10 łóżeczek dziecięcych,16 szafek przyłóżkowych na oddział dziecięcy oraz4 wanienki do pielęgnacji noworodka.
 
Ponadto w 2016 roku dokonano remontów i konserwacji w następujących zakresach: oddział pediatryczny - adaptacja pomieszczeń w stanie surowym  na sale chorych, oddział położniczo – ginekologiczny - sala patologii ciąży i sala ginekologiczna, przychodnie przyszpitalne – remont łazienki administracji, naprawa kanalizacji, remont generalny holu z położeniem wykładziny typu Tarket i remont toalety dla niepełnosprawnych, remont pomieszczeń nocnej i świątecznej opieki medycznej (Drawsko Pomorskie), malowanie pomieszczenia gabinetu neurologicznego, adaptacja pomieszczenia na archiwum dla statystyki medycznej, oddział ortopedyczny – malowanie pomieszczeń gabinetów i holu,  oddział wewnętrzny – malowanie łazienek i korytarza i oddział chirurgiczny - odświeżenie gabinetów zabiegowych oraz części korytarza.
           
Fot. Szpitale Polskie.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona