Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Projekt "Postaw na Słońce"
03-04-2017

Projekt "Postaw na Słońce"

Data wydarzenia: 03-04-2017

Od grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim realizowany jest ogólnopolski projekt „Postaw na Słońce”, w którym udział bierze 12 uczniów.

Głównym celem projektu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Ważnym celem jest także przedstawienie praktycznych możliwości zastosowania ogniw fotowoltaicznych w funkcjonowaniu domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków urzędowych i upowszechnienie tej wiedzy wśród społeczności lokalnych. 
W ramach projektu odbyły się już zajęcia dotyczące paneli fotowoltaicznych, w czasie których uczniowie zdobyli wiedzę na temat OZE. Ponadto na bieżąco tworzone są raporty, zaś w najbliższym czasie uczestnicy projektu odwiedzą biogazownię spółki Poldanor w Giżynie oraz Elektrownię Wodną w Borowie.
- Cieszy mnie fakt, że w tym projekcie możemy wykorzystać sprzęt pozyskany w ramach projektu PWP Zielona Energia w Szkołach, dzięki niemu młodzież ma możliwość  dokonywania doświadczeń oraz eksperymentów naukowych – powiedziała Lidia Borzymowska, Dyrektor ZSP w Drawsku Pomorskim, lider projektu PWP Zielona Energia w Szkołach.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona