Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Sprintem na orientację
06-04-2017

Sprintem na orientację

Data wydarzenia: 06-04-2017

W Szczecinie, podczas rozgrywanej w miniony weekend rundy Mistrzostw Pomorza i Kujaw, sportowcy z klas mundurowych LO „Andresa” w Złocieńcu zdominowali kategorie młodzieżowe K-18, M-18 i kategorię elitarną K-20/21. Kategorie elitarne to najbardziej zaawansowane kategorie biegów na orientację.

   Brązowy medal w sprincie biegu na orientację zdobyła Weronika Dołżycka (kat. „elita”) oraz Łukasz Szóstak (kat. M-18).     W biegu klasycznym brąz wywalczył ponownie Łukasz Szóstak oraz Sandra Barankiewicz. Największy sukces odniosła Kornela Sycz, zdobywając srebrny medal mistrzostw w kat. K-20/21 („elita”).  
 
   Bieg sprinterski na orientację, w którym rywalizowali najlepsi biegacze z całego województwa, odbył się w Parku Leśnym „Klęskowo” z przebiegami zarówno w terenie zielonym, jak i zurbanizowanym. Zawodnicy na trasie biegu zmierzyli się ze zmiennymi warunkami oraz licznymi niespodziankami i przemyślnie ukrytymi przez organizatorów punktami, które okazały się sprawdzianem szybkości i techniki orientacji. „Klasyk BnO” rozegrano w terenie rekreacyjnym Szczecina, w Dolinie Siedmiu Młynów. Trudny i wymagający teren z licznymi jarami, ciekami wodnymi, o bogatej rzeźbie, dał się wszystkim we znaki.
 
    Trenerem i opiekunem szkolnej drużyny jest Jan Macul, który także bierze udział w zawodach.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich chętnych do przeżycia przygody w lesie z mapą i kompasem.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona