Bieg po Indeks
10-04-2017

Bieg po Indeks

Data wydarzenia: 10-04-2017

W ostatni dzień marca w Koszalinie odbył się finał XXI edycji konkursu „Bieg po Indeks”, zorganizowany przez Politechnikę Koszalińską oraz Gminę Miasto Koszalin. W gronie 30 laureatów znalazł się uczeń drawskiego Liceum Maciej Sadowski.

Był to III etap konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności z klas maturalnych. Udział w finale wzięło 250 młodych ludzi. Wśród nich znaleźli się także Aleksander Rogalski i Maciej Sadowski – uczniowie klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.
Konkurs prowadzony był, podobnie jak w latach ubiegłych, z wykorzystaniem nowoczesnych technik internetowych. Udział w nim to świetny sposób na przygotowanie się do matury z zakresu fizyki, matematyki czy informatyki. Poza tym młodzież zyskuje bezcenną umiejętność pracy w stresie, rozłożenia pracy w określonym czasie, co również będzie przydatne w czasie egzaminu dojrzałości.
Trzyetapowe współzawodnictwo rozpoczęło się rozwiązywaniem zadań za pośrednictwem platformy e-learningowej. Następnie uczestników czekało rozwiązywanie 15 zadań testowych, które były sprawdzane zdalnie przez nauczyciela. A podczas ostatniego, pisemnego etapu, uczniowie rozwiązywali przez 120 minut 5 dowolnych zadań spośród 15 (do wyboru mieli: 5 zadań z matematyki, 5 zadań z fizyki oraz 5 zadań z informatyki).