Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Uczniowie z Czaplinka w Alma Mater wilków morskich
24-04-2017

Uczniowie z Czaplinka w Alma Mater wilków morskich

Data wydarzenia: 24-04-2017

Uczniowie LO w Czaplinku samodzielnie sterowali dwustumetrowym statkiem. Nie obyło się bez drobnego „zarysowania” burt tej ogromnej jednostki. Na szczęście był to tylko symulator mostka kapitańskiego na szczecińskiej Akademii Morskiej.

W ramach umowy patronackiej i na zaproszenie Akademii Morskiej w Szczecinie w czwartek 20 kwietnia 2017 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Czaplinku wzięli udział w warsztatach pod opieką dr inż. Grzegorza Stępnia – zastępcy dyrektora Instytutu Geoinformatyki na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Szczecinie.
Na zajęciach uczniowie korzystali ze sprzętu wykorzystywanego do przeprowadzania pomiarów geodezyjnych i hydrograficznych, skanera 3D - który służy do wykonywania szczegółowych pomiarów i dokumentacji obiektów i budowli ( http://jeziorotajemnic.pl/palac-siemczyno-juz-w-3d/ ), sonaru – rysującego obrazy za pomocą dźwięku i wielu innych urządzeń pomiarowych.
W czasie warsztatów uczniowie poznali pracownię GIS – Pracownię Systemów Informacji Geograficznej (ang. Geographic Information System) - system informacyjny służący do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji danych geograficznych.
Kolejnym punktem warsztatów była prezentacja o zakresie kształcenia i wykorzystaniu informatyki  w nowoczesnej nawigacji oraz wykorzystaniu sonaru w obrazowaniu dna zbiorników wodnych - tzw. malowanie dźwiękiem.
Dodatkową ciekawostką była prezentacja o różnicach w budowie statków przeznaczonych do transportowania substancji płynnych - gazu LPG i LNG, ropy naftowej, czy wina.
Największą atrakcją była wizyta w pomieszczeniach z symulatorami mostków kapitańskich.
 Niedługo kolejne warsztaty!
Uwaga: powstała strona internetowa specjalnie z myślą o naborze do klasy Patronackiej Akademii Morskiej w ZSP w Czaplinku: http://www.akademiamorskaczaplinek.pl/
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona