Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Nauka przez zabawę i spotkanie z żywym eksperymentem
24-04-2017

Nauka przez zabawę i spotkanie z żywym eksperymentem

Data wydarzenia: 24-04-2017

W dniach 19-20 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnzjalnych w Drawsku Pomorskim odbyły się 12 godzinne warsztaty chemiczne z innowacyjnej techniki SSC.

Zajęcia przeprowadził Krystian Ogeniewski, pracownik Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. W zajęciach brało udział 12 uczniów z liceum z klas przyrodniczo – medycznych. Uczniowie własnoręcznie wykonywali doświadczenia chemiczne, uzupełniali karty pracy ćwicząc rzetelny opis eksperymentu, szczególnie rozróżnianie obserwacji i wniosków. Spotkanie to było fantastycznym treningiem dla tegorocznych maturzystów z części doświadczalnej. Wszystkie doświadczenia przygotowane zostały zgodnie z nową podstawą programową. Uczniowie otrzymali wiele cennych rad dotyczących rozwiązywania zadań maturalnych. Na zajęciach panowała wesoła atmosfera, bowiem jednym z celów prowadzącego była nauka przez zabawę.
       Warsztaty chemiczne odbyły dzięki współpracy nauczycielki chemii Sylwii Tomaszewskiej z Centrum Chemii w Małej Skali, która trwa już cztery lata. Dużym wsparciem przy organizacji warsztatów była Dorota Kordalska, wychowawczyni klasy 3b.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona