Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Dzień Otwarty w drawskim ZSP
28-04-2017

Dzień Otwarty w drawskim ZSP

Data wydarzenia: 28-04-2017

W środę 26 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbył się ,,Dzień otwarty”. Do szkoły przybyli uczniowie klas trzecich z okolicznych gimnazjów z Drawska Pomorskiego, Nowego Worowa oraz ze Złocieńca.

Wszyscy goście zostali serdecznie przywitani przez Dyrektor ZSP Lidię Borzymowską oraz zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły. Podczas pobytu w placówce gimnazjaliści zostali podzieleni na grupy i oprowadzeni przez młodzież z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami Anną Ignacak oraz Eweliną Majewską.
W Liceum Ogólnokształcącym na ulicy Złocienieckiej goście mogli uczestniczyć w następujących zajęciach: „Co piszczy w szkole?” - zajęcia zorganizowane przez Agnieszkę Frutczak, „Star Drawsko Wars” – prezentacja multimedialna o szkole, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez członków grupy przedmedycznej pod opieką wicedyrektor Iwony Kucharskiej, ,,Doświadczenia z jajem” pod opieką Sylwii Tomaszewskiej, ,,Pszczoły i miody” pod opieką wicedyrektor Iwony Kucharskiej, ,,Ale fraktale” – zajęcia matematyczne przygotowane przez Jolantę Jaworską, ,,Kosmetyki naturalne” – zajęcia przygotowane przez uczennice klasy 2a, ,,Animacja poklatkowa” – zajęcia zorganizowane przez uczniów klasy 2a, „Herbatka u królowej” – zajęcia z języka angielskiego przygotowane przez Celinę Link, „Deutch macht spaβ” – gry językowe po niemiecku, które zorganizowała Dorota Kordalska, grach językowych w języku angielskim przygotowanych przez Piotra Bąkowskiego.
Ponadto swoje stanowisko przygotowali uczniowie uczący się języka rosyjskiego. Istniała również możliwość wglądu w karty historii Liceum dzięki stanowisku z kronikami.
Podczas pobytu w szkole przy ulicy Połczyńskiej 7 gimnazjaliści zapoznali się z kierunkami kształcenia. I tak:
Technik hotelarstwa: „Jeden dzień z życia Hotelu” oraz pracownik pomocniczy obsługi hotelowej Branżowa szkoła I stopnia „Serce dla gościa” – pod opieką Beaty Kucharczyk i Marioli Kaliszan -Karpińskiej;
Technik żywienia i usług gastronomicznych: „Akademia Młodego Kucharza” – warsztaty kulinarne połączone z degustacją wyrobów prowadzone przez Zbigniewa Juchnika i Monikę Gołąb;
Technik organizacji reklamy: „Kreatywni to My” – zajęcia zorganizowane przez Macieja Jonaka;
Technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych – prezentacja kierunków prowadzona przez Cezarego Capka, Mirosława Melnyczoka i  Romana Kanarka;
„Zawód z przyszłością”, czyli prezentacja działania trenażerów mechatronicznych; pokaz diagnostyki motocykli prezentowane przez Mirosława Melnyczoka, Romana Kanarka oraz Cezarego Capka. Prezentacja odnawialnych źródeł energii, działania modeli samochodów hybrydowych prezentowała wicedyrektor Małgorzata Jasyk.
Uśmiechy na twarzach uczniów świadczyły o tym, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim to szkoła przyjazna i nowoczesna - "Szkoła dla Ciebie".
Cała społeczność szkolna zaprasza od września do szkolnej rodziny!
 Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili placówkę.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona