Młodzi na rynku pracy
02-05-2017

Młodzi na rynku pracy

Data wydarzenia: 02-05-2017

W dniu 25 kwietnia 2017 roku w Drawsku Pomorskim w Hotelu Abrava odbyło się spotkanie asocjacyjne w ramach projektu „Rekomendacje i partnerstwo dla zwiększenia zakresu i trafności aktywizacji zawodowej osób młodych w województwie zachodniopomorskim znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Młodych Lubuszan z siedzibą w Sulęcinie.

Celem wydarzenia było zainicjowanie działań partnerskich oraz zapoznanie się z zakresem i trafnością oferty aktywizacyjnej skierowanej do osób młodych, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w województwie zachodniopomorskim.
     W spotkaniu wzięło udział 47 uczestników, reprezentujących instytucje rynku pracy, samorządy terytorialne i ich jednostki organizacyjne, pracodawcy, stowarzyszenia, członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy, ksiądz z kaliskiej parafii, jednostki szkoleniowe i agencje zatrudnienia.
  Podczas spotkania odbył się panel dyskusyjny oraz warsztaty partnerstwa lokalnego uwzględniające istotne czynniki dla lokalnych uwarunkowań, łączące rożne aspekty problemów ludzi młodych znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy.
  Patronat nad spotkaniem objął Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, natomiast Patronat merytoryczno-instytucjonalny nad projektem objął Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.
   Spotkanie poprowadziła Jadwiga Olszowska – Urban – ekspert partnerstwa lokalnego, ekonomii społecznej, komunikacji i motywacji.
     Podczas spotkania była pozytywna atmosfera, zapewniająca każdemu poczucie indywidualności, równego traktowania oraz budowania właściwych relacji międzyludzkich, ale również międzyinstytucjonalnych.