Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Młodzi na rynku pracy
02-05-2017

Młodzi na rynku pracy

Data wydarzenia: 02-05-2017

W dniu 25 kwietnia 2017 roku w Drawsku Pomorskim w Hotelu Abrava odbyło się spotkanie asocjacyjne w ramach projektu „Rekomendacje i partnerstwo dla zwiększenia zakresu i trafności aktywizacji zawodowej osób młodych w województwie zachodniopomorskim znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Młodych Lubuszan z siedzibą w Sulęcinie.

 
   Celem wydarzenia było zainicjowanie działań partnerskich oraz zapoznanie się z zakresem i trafnością oferty aktywizacyjnej skierowanej do osób młodych, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w województwie zachodniopomorskim.
     W spotkaniu wzięło udział 47 uczestników, reprezentujących instytucje rynku pracy, samorządy terytorialne i ich jednostki organizacyjne, pracodawcy, stowarzyszenia, członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy, ksiądz z kaliskiej parafii, jednostki szkoleniowe i agencje zatrudnienia.
  Podczas spotkania odbył się panel dyskusyjny oraz warsztaty partnerstwa lokalnego uwzględniające istotne czynniki dla lokalnych uwarunkowań, łączące rożne aspekty problemów ludzi młodych znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy.
  Patronat nad spotkaniem objął Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, natomiast Patronat merytoryczno-instytucjonalny nad projektem objął Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.
   Spotkanie poprowadziła Jadwiga Olszowska – Urban – ekspert partnerstwa lokalnego, ekonomii społecznej, komunikacji i motywacji.
     Podczas spotkania była pozytywna atmosfera, zapewniająca każdemu poczucie indywidualności, równego traktowania oraz budowania właściwych relacji międzyludzkich, ale również międzyinstytucjonalnych.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona