Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Ziemia – nasze dziedzictwo
04-05-2017

Ziemia – nasze dziedzictwo

Data wydarzenia: 04-05-2017

Kwiecień w placówkach Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie upłynął pod hasłem „Ziemia – nasze dziedzictwo”. Projekt edukacyjny związany jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia.

W ramach projektu wychowankowie drawskiego ZPET-u odwiedzili m.in. ścieżkę przyrodniczo – historyczną- Park Jankowo. Dzięki uprzejmości pracownika Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim - Katarzyny Knyszewskiej, uczniowie zwiedzili zabytkowy spichlerz wybudowany w 1906 r., zostali oprowadzeni po ścieżce zabytkowego parku dworskiego założonego w XIX w. w stylu angielskim. Uczniowie wysłuchali opowieści o najstarszym drzewie mieszczącym się w parku - Buku Witku, źródliskach, dawnych stawach pstrągowych, drzewach iglastych występujących w parku (m.in. najliczniejsze w regionie stanowisko cisów). Uczniowie mieli możliwość dotknąć i powąchać omawiane drzewa. Otrzymali również informacje o gatunkach roślin chronionych. Na zakończenie odbył się quiz, mający na celu utrwalenie nowych wiadomości. Każdy uczeń otrzymał plan lekcji oraz zakładkę z logo Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim.
 Z kolei w Bobrowie wychowankowie uczestniczyli w wyjątkowej lekcji przyrody. Poznali tajniki działania mikroskopu, mogli zaobserwować w powiększeniu muchę, komara, pająka, pszczołę, dżdżownicę, stokrotkę i wiele innych okazów przyrodniczych. Zachwycający w swoim wyglądzie okazał się cukier i oczy komara. Zainteresowanie zajęciami było ogromne.
Przedszkolaki z Czaplinka również uczciły Dzień Ziemi – szereg ćwiczeń stymulujących rozwój był wspaniałą nauką i zabawą.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona