Turystycznie po Szczecinie
05-05-2017

Turystycznie po Szczecinie

Data wydarzenia: 05-05-2017

W ramach realizacji zadania publicznego Gminy Czaplinek, młodzież z Gimnazjum w Czaplinku i z Technikum Obsługi Turystycznej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku w dn. 25kwietnia 2017 r. wyjechała na wycieczkę edukacyjno - krajoznawczą do Szczecina.

W programie zaplanowano wiele atrakcji m. in. autokarowe zwiedzanie Szczecina z licencjonowanym przewodnikiem Barbarą Kowalczyk. Przewodnik opowiadała o najciekawszych architektonicznych obiektach Szczecina takich, jak: Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, Muzeum Narodowe, Katedra pw. św. Jakuba oraz o eklektycznych kamienicach, które można spotkać nie tylko w Szczecinie, ale także w Paryżu. Na trasie wycieczki znalazł się również Uniwersytet Szczeciński, w którym uczniowie wysłuchali wykładu "Marketing w turystyce". Tam w studenckiej stołówce odbył się poczęstunek i chwila odpoczynku. W planie wycieczki były również zajęcia z naukowcem w Muzeum Narodowym oraz zwiedzanie Muzeum Techniki i Komunikacji. Młodzież była bardzo zaciekawiona eksponatami i chętnie uczestniczyła w eksperymentach.

Działanie było współfinansowane ze środków Gminy Czaplinek w ramach projektu Stowarzyszenia Aktywna Szkoła pod nazwą "Wycieczka edukacyjno - krajoznawcza"