Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Targi Pracy w Szczecinie
05-05-2017

Targi Pracy w Szczecinie

Data wydarzenia: 05-05-2017

W dniu 26 kwietnia 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Szczecinie odbyły się Targi Pracy, zorganizowane przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Wzięli w nich udział również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.

Targi były okazją do bezpośredniego kontaktu z lokalnymi pracodawcami oraz instytucjami wspierającymi młodzież na rynku pracy.  Swoje oferty prezentowali pracodawcy szukający pracowników. Wśród nich znaleźli się pracodawcy z branży budowlanej, stolarskiej i usługowej. Podczas targów mogliśmy zasięgnąć porady prawnej w zakresie prawa pracy, uzyskać informację o prawach i obowiązkach wynikających z przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Prezentowane również były oferty edukacyjne i szkoleniowe.
Osoby poszukujące pracy mogły uzyskać pomoc doradców Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinie przy sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych. Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak wygląda lokalny rynek pracy i jakich „fachowców” poszukują lokalni przedsiębiorcy. Udział w Targach był okazją do refleksji dotyczących planowania przyszłości zawodowej i rozwoju osobistego.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona