Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Z Niemiec na wymianie
09-05-2017

Z Niemiec na wymianie

Data wydarzenia: 09-05-2017

W kwietniu 2017 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku po raz kolejny gościł podopiecznych z Ośrodka dla dorosłych z upośledzeniem umysłowym SOS-Dorfgemeischaft Grimmen-Hohenwieden.

   Grupa spotkała się ze Stanisławem Kuczyńskim, Starostą Drawskim, który przywitał młodzież uczestniczącą w projekcie oraz wręczył materiały promocyjne Powiatu Drawskiego. W programie wizyty ujęte zostały atrakcje związane z kulturą regionu. Młodzież odwiedziła osadę Sławogród, a także udała się z wycieczką do ogrodów tematycznych Hortulus w Dobrzycy. Uczniowie zasmakowali polskiej kuchni, poznając tradycyjne  potrawy.
   Współpraca obu instytucji rozpoczęła się wiosną 2004 roku, kiedy to troje uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Czaplinku wraz z opiekunem pojechało do Grimmen na zaproszenie Ludgera Möllera, kierownika Ośrodka. Od tamtej pory odbywają się cykliczne sześciodniowe spotkania, na zmianę w Czaplinku i w Grimmen.
  Projekt został dofinansowany przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania z funduszy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona