Uwaga: kleszcze!
09-05-2017

Uwaga: kleszcze!

Data wydarzenia: 09-05-2017

W miniony piątek 5 maja 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim przeprowadzono szkolenie dla przedstawicieli różnych grup zawodowych i osób zainteresowanych problematyką chorób odkleszczowych.

Oficjalnego otwarcia szkolenia dokonali: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny lek. med. Przemysław Szymczak.
Zagrożenia dla zdrowia ludzi wynikające z kontaktu z kleszczami i ryzyka zakażeń mikroorganizmami chorobotwórczymi, przenoszonymi przez te pajęczaki to duży i wciąż narastający problem zdrowotny – zwiększa się populacja kleszczy w środowisku naturalnym, odnotowuje się więcej pogryzień przez kleszcze i więcej osób,
u których wystąpiły objawy zakażenia boreliozą lub KZM (kleszczowe zapalenie mózgu).
W szkoleniu wzięło udział 13 osób. Materiał szkoleniowy przygotowali pracownicy PSSE
w Drawsku Pomorskim: specjalista Działu Epidemiologii PSSE Danuta Hejłasz, promotor zdrowia Działu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia  Jolanta Rokosz oraz specjalista Działu higieny Pracy Ryszard Podlipniak.
Organizatorem szkolenia była Powiatowa Stacja Sanitarno -  Epidemiologiczna w Drawsku Pomorskim.

Prezentacja