Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Czas matur
12-05-2017

Czas matur

Data wydarzenia: 12-05-2017

Powoli zaczynają kwitnąć kasztany, a pierwsze dni matur za nami. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych rozwiązywali już zadania z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim do pierwszego egzaminu przystąpiło 111 absolwentów, w ZSP w Czaplinku - 38, w ZSP w Kaliszu Pom. - 67, ZSP w Złocieńcu - 36 absolwentów. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 170 minut. Tego samego dnia o godzinie 14:00 maturzyści rozwiązywali zadania z języka polskiego z części rozszerzonej, która potrwała 180 minut.
Z kolei do matematyki przystąpiło 111 maturzystów z ZSP w Drawsku Pom., 38 z ZSP w Czaplinku, 67 z ZSP w Kaliszu Pom. i 36 z ZSP w Złocieńcu, którzy musieli zmierzyć się z licznymi zadaniami zamkniętymi i otwartymi.
Oprócz tegorocznych absolwentów do matury przystąpiły także osoby powtarzające egzamin. W sumie powtarzających egzamin z języka polskiego było 22 osoby, a z matematyki 40 osób.
Przed maturzystami kilkanaście dni zmagań z arkuszami na egzaminach pisemnych oraz zagadnieniami na egzaminach ustnych. Trzymamy kciuki!
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona