Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

 Obóz z Glockiem
17-05-2017

Obóz z Glockiem

Data wydarzenia: 17-05-2017

Klasa pierwsza policyjno-prawna z kaliskiego Liceum brała udział w obozie policyjnym w Ośrodku Poznańskiej Szkoły Biznesu w Nowej Studnicy. Obóz trwał cztery dni, od 8 do 11 maja 2017 roku.

Obóz jest stałym element szkolenia w klasach mundurowych. W trakcie obozu uczniowie wraz z wychowawcą Karolem Kaliną oraz opiekunami Wojciechem Sztobryniem i Arturem Sydlewskim, poznawali specyfikę pracy Policji i Żandarmerii Wojskowej, zmagali się ze swoimi słabościami. Uczyli się udzielać poszkodowanym pierwszej pomocy, doskonalili sprawność fizyczną na torze przeszkód oraz umiejętności strzeleckie na strzelnicy w Pile, gdzie pod okiem instruktorów mogli strzelać z broni policyjnej, pistoletu GLOCK 17.
Każdy aspekt szkolenia został w pełni zrealizowany. Uczniowie zwiększyli poziom swoich umiejętności i zdobyli nowe doświadczenia.
Organizatorzy obozu składają podziękowania gospodarzom Ośrodka Poznańskiej Szkoły Biznesu w Nowej Studnicy, funkcjonariuszom Policji, a także żołnierzom Żandarmerii Wojskowej z Oleszna, instruktorom z Parku Linowego w Rudnicy i strzelnicy „TARCZA” w Pile.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona