Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pierwsze kroki na rynku pracy
18-05-2017

Pierwsze kroki na rynku pracy

Data wydarzenia: 18-05-2017

W dniu 12 maja 2017 r. w Ośrodku Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim i wychowanków ośrodka pod hasłem „Pierwsze kroki na rynku pracy”.

W spotkaniu uczestniczyli podopieczni OWDiR, którzy w najbliższym czasie wejdą na rynek pracy. Zakres tematyczny zagadnień, które zostały poruszone podczas spotkania, to pierwsze kroki w urzędzie pracy, prawa i obowiązki osób bezrobotnych, usługi i instrumenty rynku pracy, sytuacja na lokalnym rynku pracy oraz pośrednictwo pracy EURES.
Ponadto pracownicy PUP przedstawili zasady funkcjonowania i działania urzędu pracy, a także wyjaśnili, jak sprawnie się po nim poruszać. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Młodzi wychowankowie ośrodka zadawali wiele pytań dotyczących różnych zagadnień z dziedziny rynku pracy i aktywnie brali udział w zajęciach. Opowiadali również o swoich pomysłach i planach zawodowych na przyszłość.
Pracownicy PUP dziękują za współpracę i miłe przyjęcie oraz aktywny udział w spotkaniu życząc dalszych sukcesów zarówno zawodowych jak i osobistych.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona