Będzie nowocześniej w szkołach
19-05-2017

Będzie nowocześniej w szkołach

Data wydarzenia: 19-05-2017

Powiat Drawski modernizuje prowadzone przez siebie szkoły. Wkrótce ruszyć mają kolejne remonty. Jako pierwszy, „lifting” przejdzie główny hol Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku przy ulicy Parkowej. Prace mają zostać przeprowadzone w czasie wakacji, tak aby uczniowie korzystali z nowoczesnego i bardziej przyjaznego wnętrza już od 1 września 2017 roku.

- Ze wszystkich szkół prowadzonych przez powiat, to budynki w Czaplinku są najmniej doinwestowane. Dlatego wydaje się, że tam należy rozpocząć prace – mówi Starosta Stanisław Kuczyński. - Docelowo chcielibyśmy, aby wszystkie placówki oświatowe z miastach powiatu przeszły tego rodzaju odnowę. Wychodzę z założenia, że szkoły muszą zachęcać nie tyko wysokim poziomem nauczania, ale także warunkami nauki dla młodzieży i warunkami pracy dla nauczycieli. Wszyscy chcemy być z nich dumni.

Projekty rewitalizacji wnętrz zrealizowała Pracownia Projektowa „Archiforma” z Drawska Pomorskiego.

Na zdj. Wizualizacja ZSP w Czaplinku – ul. Parkowa oraz propozycje na ul. Grunwaldzką.