Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Turystyczna niedziela
22-05-2017

Turystyczna niedziela

Data wydarzenia: 22-05-2017

W niedzielę, 21 maja 2017 r. odbyła się jedenasta edycja Rajdu Bobra - turystycznego rajdu nawigacyjnego samochodów osobowych, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL.

Organizowany dwa razy w roku BóbRRajd, już od 6 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Łączy w sobie przyjemne z pożytecznym - podczas trasy uczestnicy zapoznają się z ciekawostkami historycznymi i przyrodniczymi regionu, a także podejmują przeróżne wyzwania sprawnościowe i logiczne. 
 
Na starcie tegorocznej wiosennej edycji stawiło się ok. sześćdziesięciu osób. Trasa wyniosła prawie 200 km i wiodła przez tereny powiatu drawskiego, łobeskiego i świdwińskiego. Każda załoga otrzymała zestaw 21 zdjęć przedstawiających różne obiekty mijane podczas jazdy, których położenie należało nanieść w odpowiednią kratkę roadbooka. Szukano także trzech kodów ukrytych na trasie oraz pięciu obiektów, na tle których należało sfotografować całą załogę.
 
Uczestnicy rajdu mieli także okazję zwiedzić Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku. Kompleks wojskowy w Podborsku został zbudowany przez Wojsko Polskie w latach 1967-69 i przekazany w 1970 roku na mocy umowy PRL-ZSRR stronie radzieckiej. W dwóch schronach przeciwatomowych klasy T-7 przechowywano amunicję atomową: głowice i bomby dla Frontu Polskiego i stacjonujących w Polsce jednostek radzieckich. O istnieniu tego obiektu przez lata wiedziało jedynie 12 osób w Polsce.
 
Ostatni etap rajdu odbył się w okolicach Gajewka, gdzie na załogi czekało kilka ciekawych  zadań sprawnościowych (m.in. most linowy, pierwsza pomoc, strzelanie, marszobieg drużynowy z przeszkodami), a potem wyczekiwane przez wszystkich podsumowanie rajdu przy ognisku.  Przedstawiono trzy drużyny, które uzyskały najlepsze wyniki i tradycyjnie, spośród wszystkich załóg biorących udział w rajdzie wylosowano atrakcyjne nagrody. W tej edycji do zawodników trafiły namioty, skakanki z licznikiem oraz materiały promocyjne Starostwa Powiatowego.
 
Impreza została objęta patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.
 
Kolejny Rajd Bobra odbędzie się w dniu 17.09.2017, a już dziś zapraszamy na VII Mistrzostwa w chodzeniu po Drawie - 18.06.2017! Szczegóły wkrótce na stronie www.powiatdrawski.pl
Poniżej galeria zdjęć z rajdu:
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona