Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Dzień edukacji ekologicznej dla uczniów LO Andersa
23-05-2017

Dzień edukacji ekologicznej dla uczniów LO Andersa

Data wydarzenia: 23-05-2017

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Obszarów Natura 2000, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie zorganizowała w swojej złocienieckiej siedzibie Dzień Edukacyjny. Tematyka wykładów i warsztatów dotyczyła projektu „Czynna ochrona siedlisk włosieniczników i udrożnienie korytarza ekologicznego zlewni rzeki Drawy w Polsce”.

Część teoretyczna podzielona była na dwie części. Pierwsza z nich pt. „Woda w krajobrazie Pojezierza Drawskiego” poprowadzona została przez dr Piotra Walocha, przedstawiciela RDOŚ w Szczecinie. Następnie głos oddano Arturowi Furdynie, przedstawicielowi Towarzystwa Przyjaciół Rzek Iny i Głowienicy, który zaprezentował temat „Rzeka od źródeł po ujście to jeden ekosystem”.
Podczas warsztatów młodzież uczyła się rozpoznawania gatunków roślin różnych stref ekosystemu wodnego, a także obserwowała reprezentantów fauny zbiorników czystych oraz o dużym stopniu zanieczyszczenia.
Przedsięwzięcie kierowane było przede wszystkim do uczniów klas Liceum o profilu biologiczno – medycznym, ale mogli wziąć w nim udział również inni uczniowie, zainteresowani stanem czystości środowiska i zachowaniem bioróżnorodności. 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona