Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Dotknij nauki, a nigdy jej nie zapomnisz
23-05-2017

Dotknij nauki, a nigdy jej nie zapomnisz

Data wydarzenia: 23-05-2017

W nocy z 19 na 20 maja 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku nie zabrakło atrakcji. „Noc naukowa” organizowana przez licealistów cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów z gimnazjów w Czaplinku, Złocieńcu, Węgorzynie i Drawsku Pomorskim oraz ich rodzin, a nawet absolwentów ZSP.

Wśród zaproszonych gości znalazł się Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, a także dr Grzegorz Stępień, dr Łukasz Nozdrzykowski, Magdalena Nozdrzykowska, Kamil Borczyk i Roman Hałaburda z Akademii Morskiej w Szczecinie, oraz dr fizyki Marcin Ślęczka z Uniwersytetu Szczecińskiego.
W tą noc odwiedzający mieli możliwość obserwacji niezwykłych reakcji chemicznych, laserów, widm światła, dronów jak i fotografii ”jak za dawnych lat”, czyli z kliszy, a nie z aparatu cyfrowego. Szczególną uwagę zgromadzonych osób przykuło rozgwieżdżone niebo, którego obserwacja opatrzona była opowieścią o gwiazdozbiorach.
W Sali Młodego Odkrywcy można było m. in. zrobić mikroskop z kropli wody i lasera, zaświecić jarzeniówki przy użyciu kuli plazmowej lub zaświecić diodę, podłączając ją do szeregowo połączonych cytryn i pomarańczy.
Mamy nadzieję że wielu z odwiedzających zdecyduje się skorzystać z oferty edukacyjnej szkoły. Zapraszamy  również na specjalną stronę internetową http://www.akademiamorskaczaplinek.pl/
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona