Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Jeszcze w maju ruszy rozbudowa przedszkola w Czaplinku
24-05-2017

Jeszcze w maju ruszy rozbudowa przedszkola w Czaplinku

Data wydarzenia: 24-05-2017

We wrześniu ubiegłego roku odbyło się uroczyste otwarcie Przedszkola i punktu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czaplinku przy ulicy Wałeckiej 57 w części budynku warsztatów szkolnych. W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie społeczne przedszkole zostanie teraz powiększone.

- Istniejące przedszkole powiększy się o 70 metrów kwadratowych, co da łącznie prawie 280 metrów komfortowej, nowoczesnej i przyjaznej maluchom przestrzeni – zapowiada Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. – Od 1 września 2017 roku przybędzie 10, a docelowo 12 dzieci, co da dodatkowe trzy oddziały przedszkolne po 4 dzieci. Zatrudnienie zwiększy się o minimum 6 osób. Jestem z tego bardzo dumny, zważywszy że Powiat Drawski zatrudnia ciągle nauczycieli, gdy tymczasem w niemal całej Polsce ta grupa zawodowa czyje się zagrożona.
Po rozbudowie placówka ma objąć opieką 20 dzieci, a docelowo będą to nawet 24 osoby. Przedszkole prowadzone przez Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie ma szeroką ofertę zajęć terapeutycznych, którymi objęci są niepełnosprawni podopieczni placówki. Realizacja przedszkola i Poradni w tym miejscu pozwala otoczyć fachową opieką i pomocą najmłodszych, którzy tak bardzo jej potrzebują.
To kolejne przedsięwzięcie, które ożywi opustoszały wcześniej budynek warsztatów kształcenia praktycznego. Oprócz odbywających się tam praktyk zawodowych, na początku ubiegłego roku Powiat Drawski uruchomił w tym budynku punkt Bezpłatnych Porad Prawnych. Rozrastającemu się przedszkolu specjalnemu towarzyszy zamiejscowy punkt Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. W tym roku powstać mają także bardzo wyczekiwane Warsztaty Terapii Zajęciowej. Planowane są dalsze przedsięwzięcia społeczne, o których będziemy informować na bieżąco. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona