Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

W sieci przemocy
24-05-2017

W sieci przemocy

Data wydarzenia: 24-05-2017

W dniach 12 – 19 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Wierzchowie odbył się cykl zajęć poświęcony tematyce zagrożeń dla młodych internautów związanych z coraz to większą dostępnością elektronicznych mediów.

Zajęcia prowadziła pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim Marta Augustyniak.
Uczniowie klas IV, V i VI starali się odpowiedzieć na pytania: Jakie mogą być konsekwencje przemocy dla ofiary cyberprzemocy? Jak powinna zachować się ofiara i gdzie może szukać pomocy? Jak powinni zachować się świadkowie cyberprzemocy? Uczniowie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach, chętnie dzielili się swoimi opiniami i doświadczeniami.
Dzieci zazwyczaj nie uświadamiają sobie jak krzywdzące mogą być działania podejmowane w sieci lub poprzez telefony komórkowe, a ofiary przemocy pozostawione sam na sam z problemem często nie potrafią sobie z nim poradzić. Dlatego bardzo ważną rolę w przeciwdziałaniu cyberprzemocy ma najbliższe otoczenie dziecka: dom i szkoła. Rodzice i nauczyciele powinni podejmować działania profilaktyczne oraz szybko interweniować w sytuacji, gdy dziecko jest ofiarą lub sprawcą przemocy w sieci. 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona