Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Będą dalsze modernizacje obiektów oświatowych. Powstaną pracownie
25-05-2017

Będą dalsze modernizacje obiektów oświatowych. Powstaną pracownie

Data wydarzenia: 25-05-2017

W dniu wczorajszym, tj. 24 maja odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Powiatu w bieżącej kadencji. Istotnym punktem posiedzenia była decyzja o udzieleniu zamówienia publicznego na wykonanie modernizacji obiektów oświatowych w ramach Kontraktu Samorządowego na terenie powiatu drawskiego.

Powstać  ma pięć pracowni w jednostkach oświatowych. Nowe pracownie są wynikiem zapisów Kontraktu Samorządowego strefy centralnej - działanie 9.9. Roboty budowlane będą polegały na adaptacji pomieszczeń w budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ulicy Pławieńskiej  w Czaplinku i dostosowaniu ich na potrzeby pracowni gastronomicznej, adaptacji istniejących pomieszczeń w budynku Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Wałeckiej w Czaplinku i dostosowaniu ich na potrzeby pracowni gastronomicznej, remoncie pomieszczeń w budynku PCKZiU przy ulicy Połczyńskiej w Drawsku Pomorskim z dostosowaniem na potrzeby pracowni hotelarskiej, adaptacji pomieszczenia strychowego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przy ulicy Wolności na potrzeby pracowni komputerowej, modernizacji istniejącej instalacji elektrycznej na potrzeby pracowni diagnostycznej w budynku PCKZiU przy ulicy Warmińskiej w Drawsku Pomorskim.
Ponadto Zarząd podjął siedem uchwał dotyczących przyznania pomocy zdrowotnej dla emerytowanych nauczycieli jednostek oświatowych Powiatu Drawskiego, uchwałę w sprawie ustalenia przerwy w pracy Przedszkola Specjalnego w Drawsku Pomorskim oraz uchwałę w sprawie zmian w budżecie na rok 2017.
Rozpatrywano również wniosek MKS Drawa Drawsko Pomorskie o przyznanie wsparcia na organizację turnieju piłki nożnej oraz wniosek ZHP 69 Drużyny Wędrowniczej Czarne Pantery o wsparcie finansowej i objęcie patronatem wydarzenia pt. „Manewry techniczno-obronne Magulon – Jezioro Tajemnic”.
Zarząd obradował w składzie: Stanisław Kuczyński (Starosta), Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu) i Janina Jung (Członek Zarządu).

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona