Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

"Ziemia - nasze dziedzictwo" - podsumowanie
31-05-2017

"Ziemia - nasze dziedzictwo" - podsumowanie

Data wydarzenia: 31-05-2017

W drawskiej filii Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie podsumowano działania odbywające się w ramach projektu „Ziemia – nasze dziedzictwo”.

Spotkanie w dniu 26 maja 2017 r. rozpoczęło się od przedstawienia pt. „Woda powietrze i drzewa mają głos!” przygotowanego przez uczniów placówki. Omówiono zasady  zachowania się w lesie i nad wodą, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo i ochronę naturalnego środowiska. W trakcie apelu zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu plastycznego oraz dyplomy dla wychowawców za aktywny udział w projekcie oraz zaangażowanie w „Dzień Zdrowego Żywienia”.
Uczniowie ZPET-u udali się także do Nadleśnictwa Drawsko, gdzie aktywnie uczestniczyli w lekcji przyrody. Pracownik Nadleśnictwa Katarzyna Knyszewska
z cierpliwością odpowiadała na pytania uczniów. Uczniowie zostali przeprowadzeni przez ścieżkę edukacyjną, na której znajdowały się tablice informacyjne pobudzające zwiedzających do poszukiwania prawidłowych odpowiedzi. Chętni uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w sadzeniu drzewa – kasztanowca. Zwieńczeniem trudu było wspólne ognisko przygotowane dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pracowników Nadleśnictwa.
Projekt „Ziemia – nasze dziedzictwo” był koordynowany przez Justynę Chałupnik,   Natalię Mazur i Karolinę Sałagan.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona