Jubileusz Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim
01-06-2017

Jubileusz Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim

Data wydarzenia: 01-06-2017

W środę 31 maja 2017 r. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, na zaproszenie Rektora i Senatu Akademii Morskiej w Szczecinie uczestniczył w uroczystych obchodach 70-lecia Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim.

Obchody rozpoczęły się przemarszem uczestników uroczystości i pocztu sztandarowego w asyście kompanii honorowej i orkiestry wojskowej, do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Tu odbyła się uroczysta gala z udziałem Chóru Akademii Morskiej.
Starosta Drawski złożył życzenia i gratulacje Rektorowi Akademii Morskiej w Szczecinie dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciechowi Ślączce oraz wręczył pamiątkowy grawerton.

Obchody 70-lecia Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim potrwają do piątku, 2 czerwca 2017 roku.

Dzięki podpisanym porozumieniom, od 1 września 2017 roku w prowadzonych przez Powiat Drawski szkołach średnich w Czaplinku i Kaliszu Pomorskim powstaną mundurowe klasy patronackie Akademii Morskiej w Szczecinie. AM czynnie uczestniczy także w Akcji „Jezioro Tajemnic”, również prowadzonej przez powiat.