Dobrze grają w nogę
02-06-2017

Dobrze grają w nogę

Data wydarzenia: 02-06-2017

W Wałczu odbyły się Mistrzostwa Rejonu szkół ponadgimnazjalnych w ramach wojewódzkiej Licealiady w piłce nożnej dziewcząt. Mistrzynie Powiatu Drawskiego, dziewczęta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Andersa w Złocieńcu, wywalczyły po dramatycznej walce 3. miejsce.

26 maja 2017 r. zawodniczki walczyły w upale z przeciwniczkami i przeciwnościami losu. Na zawody nie mogły dojechać dwie zawodniczki z podstawowego składu, ale mimo to, dziewczęta dotarły do półfinału, a w meczu półfinałowym, po bardzo wyrównanym boju, zostały pokonane przez gospodynie turnieju 1:0.
        Mecz o trzecie miejsce, z drużyną z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Łobza, mimo wielu okazji z obu stron, zakończył się wynikiem bezbramkowym. W rzutach karnych po 8 seriach, wygrały uczennice z ZSP Andersa 2:1.Obie bramki strzeliła Paulina Pojasek.
      ZSP w Złocieńcu reprezentowały: Oliwia Bartnik – bramkarka, Paulina Pojasek, Aleksandra Wieczorek, Katarzyna Mazur, Natalia Pikula, Natalia Sapikowska i Anna Bawarska. Opiekę sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Wiliński.