Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

ZSP w Drawsku Pomorskim projektowo!
02-06-2017

ZSP w Drawsku Pomorskim projektowo!

Data wydarzenia: 02-06-2017

31 maja br. drawska szkoła ponadgimnazjalna w centrum miasta, na placu l. Kuczerawego, prezentowała się mieszkańcom powiatu.

       Na początku o szkole opowiedziała Dyrektor Lidia Borzymowska, zwracając uwagę na szeroką gamę działalności pedagogicznej nastawionej na rozwijanie zainteresowań uczniowskich. Z kolei Janusz Garbacz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, pogratulował realizacji pomysłu otwartej na środowisko lokalne szkoły i zachęcał do kolejnych tego typu przedsięwzięć.
 
    Nauczyciele oraz uczniowie na skrupulatnie i kreatywnie przygotowanych stanowiskach przedstawiali swe osiągnięcia, działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne, a także profile kształcenia. Poza tym odwiedzający mogli namacalnie sprawdzić efekty realizowanych w szkole projektów, np. „Postaw na słońce”, „Dbajmy o pszczoły”, „Chemiczne zagadki”, „Poezja codzienności”.
      W ramach szkolnego „Festynu zdrowia” uczniowie przygotowali stoisko ze zdrowymi przekąskami, ulotki informacyjne, a także zajęcia z aerobiku.
     Nie mogło zabraknąć stoiska promującego technikum samochodowe i technikum hotelarskie. Gastronomowie kusili swoimi wypiekami, a znawcy tajników reklamy rozwijali kreatywność wszystkich chętnych.
     Ponadto na placu pojawili się także wszyscy uczestnicy trwającej właśnie w szkole młodzieżowej wymiany polsko – niemieckiej, którzy od rana uczestniczyli w zorganizowanej przez historyka grze miejskiej opartej na znajomości dziejów miasta Drawsko Pomorskie.
  Spotkanie z mieszkańcami powiatu trwało blisko trzy godziny, spotkało się z dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona