Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Historia na medal
02-06-2017

Historia na medal

Data wydarzenia: 02-06-2017

Daniel Pomian, uczeń Liceum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu został laureatem I Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Kresach „Kresy. Korzenie polskiej kultury”. Licealista zajął I miejsce w kategorii historia – drzewo genealogiczne.

    Swoją pracę poświęcił historii przodków wywodzących się z Kresów. Bohaterami jego monografii byli prapradziadek – ułan 13 Pułku Ułanów Wileńskich, który walczył w wojnie polsko – bolszewickiej, pradziadek, szer. Kompanii Karabinów Maszynowych Armii Berlinga oraz dziadkowie, repatrianci z Kresów, którzy po II wojnie osiedlili się na Pomorzu.
  Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie oraz Wschodnioeuropejski Instytut Nowoczesnej Edukacji przy współudziale Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
   Daniel Pomian w nagrodę otrzymał zaproszenie na trzydniowy pobyt w Nałęczowie oraz udział w Międzynarodowej Konferencji „Kresy – korzenie polskiej kultury”. Uczeń ze względu na przygotowania do egzaminów na uczelnię wyższą nie mógł uczestniczyć w uroczystości  wręczania nagrody. W jego imieniu odebrała ją Ewa Kilian, nauczycielka historii, pod której kierunkiem przygotowywał się do konkursu.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona