Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pasjonat na Szóstkę
06-06-2017

Pasjonat na Szóstkę

Data wydarzenia: 06-06-2017

„Piknik Młodych Pasjonatów” na stałe wpisał się w cykliczny harmonogram pracy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. To już szóste spotkanie, które w tym roku tj. 31 maja 2017 r. sprawiło, że kaliską szkołę odwiedziło około 200 uczniów, 15 nauczycieli i 15 rodziców z 12 gimnazjów oraz grupa żołnierzy kanadyjskich ćwiczących obecnie na poligonie drawskim.

    Najliczniejszą grupę stanowili gimnazjaliści z Kalisza Pomorskiego, Choszczna, Recza, Drawna, Dobrzan i Wierzchowa. Młodzież aktywnie brała udział w warsztatach, zajęciach sprawnościowych i różnego rodzaju pokazach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska Akademii Morskiej i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu, z którymi systematycznie szkoła współpracuje. Młodzież miała okazję obejrzeć  latające drony, skanowanie terenu kamerą 3D, zaobserwować proces powstawania produktu  w drukarce 3D, odbyć podróż na RollerCoasterze w wirtualnej symulacji oraz posmakować kuchni molekularnej w doświadczeniach z suchym lodem.
       Dużą popularnością wśród uczniów cieszyły się  pokazy eksperymentów chemicznych i fizycznych, zajęcia teatralne z grupą „Klepsydra”, akademia odkrywców z biologii, efekty wideo i technika Green-box, pokazy grupy MEDICAL TEAM i policyjno-militarne oraz zajęcia z wykrywaczem metali.
    Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Zarząd Powiatu Drawskiego w ramach projektu realizowanego przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem”. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona