Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Eko - wiedza
06-06-2017

Eko - wiedza

Data wydarzenia: 06-06-2017

31 maja 2017 roku odbyła się II edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej, którego organizatorem był Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy- Ośrodek Rehabilitacyjno-Kulturalny Filia w Złocieńcu.

Udział wzięły ekipy Środowiskowych Domów Samopomocy z Krzęcina, Łobza, Wałcza, Drawna, Domu Pomocy Społecznej w Darskowie oraz gospodarze - połączony zespół PDDS-OR-K z Drawska Pomorskiego i Złocieńca.
Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonali: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz oraz Kierownik PDDS-OR-K w Drawsku Pomorskim Joanna Orzepowska.
Patronem i fundatorem nagród oraz poczęstunku było Nadleśnictwo Drawsko. Natomiast słodkie wypieki były dziełem terapeutek i uczestników Ośrodka z filii w Złocieńcu.
Jury zawodów w składzie: Karolina Dorawa i Katarzyna Knyszewska (Nadleśnictwo Drawsko), Joanna Orzepowska oraz Janusz Garbacz, miało pieczę nad poprawnością odpowiedzi i przyznawaniem punktów danej drużynie.
Oficjalne wyniki zmagań:
I miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy ŁOBEZ
II miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy KRZĘCIN
III miejsce Dom Pomocy Społecznej DARSKOWO
 
Po części turniejowej uczestnicy Filii w Złocieńcu zaśpiewali utwór o tematyce ekologicznej, a następnie odbyło się integracyjne ognisko dla wszystkich uczestników i zaproszonych gości.
Jurorzy podkreślili wysoki poziom wiedzy wszystkich biorących udział w zawodach uczestników.
- Drużyny, które nie znalazły się w pierwszej trójce, już rozpoczynają przygotowania do rewanżu za rok – podkreśliła J. Orzepowska.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Nadleśniczego Nadleśnictwa Drawsko Zbigniwa Łukomskiego za wsparcie projektu, Burmistrzowi Złocieńca Krzysztofowi Zacharzewskiemu za udostępnienie boiska szkolnego i Złocienieckiemu Ośrodkowi Kultury za profesjonalne nagłośnienie konkursu, które zapewnili Mateusz Jakszuk i Wojciech Gmernicki.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona