Kulturalnie w Truskawcu
09-06-2017

Kulturalnie w Truskawcu

Data wydarzenia: 09-06-2017

W dniach od 19 do 21 maja bieżącego roku w Truskawcu na Ukrainie odbył się Festiwal Kultury Polskiej. Był on autentycznym świętem języka polskiego, propagowania rodzimej kultury, a jednocześnie merytorycznego wzbogacania Ukraińców o treści związane z reformą samorządową, którą aktualnie wdraża państwo ukraińskie.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Konwent Współpracy Samorządowej  Polska – Ukraina, przy zaangażowaniu władz Truskawca. Reprezentantem  Powiatu Drawskiego, który uczestniczy w Konwencie, była Anna Górzyńska, polonistka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. Udała się tam z wystawą fotograficzną Leszka Paradowskiego zatytułowaną ,,Na granicy światów realnych” w ogromnej mierze odwołującej się do piękna drawskiej przyrody. Prace prezentowane były w miejscowym muzeum.
Warto podkreślić niektóre wpisy do księgi pamiątkowej, np. „Piękne krajobrazy Polski północnej są jak czarodziejski bajkowy las”… czy ,,Piękne fotografie, ukazujące urok Drawska Pomorskiego. Bardzo dziękujemy za umożliwienie podziwiania i dzielenia się ze społecznością ukraińską zaletami regionu ujętego na zdjęciach. Życzymy sukcesów oraz dalszych inspiracji”.

Film z Truskawca