Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Uratują zabytki
09-06-2017

Uratują zabytki

Data wydarzenia: 09-06-2017

W dniu dzisiejszym, tj. 9 czerwca 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyło się uroczyste podpisanie umów dotyczących udzielenia dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków położonym na obszarze powiatu drawskiego.

Umowy podpisano pomiędzy Zarządem Powiatu Drawskiego, a Parafią Rzymskokatolicką pw. M.B. Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim, reprezentowaną przez ks. Kazimierza Serafina i Parafią Rzymskokatolicką Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu, reprezentowaną przez ks. Wiesława Hnatejko. Ze strony Powiatu Drawskiego w podpisywaniu umów uczestniczyli Starosta Stanisław Kuczyński, Wicestarosta Jacek Kozłowski, Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz oraz Członek Zarządu Janina Jung.
   Z budżetu Powiatu Drawskiego na 2017 rok przeznaczono 50.000,00 zł na realizację zadań obejmujących prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze powiatu drawskiego. 35.000,00 zł przeznaczono na zadanie pn. „Wykonanie dokumentacji konserwatorskiej w zakresie pokrycia dachowego oraz remontu elewacji kościoła parafialnego w Złocieńcu”, natomiast 15.000,00 zł na zadanie pn. „Renowacja plebanii w Kaliszu Pomorskim”.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona