Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Po puchar w smoczych łodziach
14-06-2017

Po puchar w smoczych łodziach

Data wydarzenia: 14-06-2017

W dniu 10.06.2017 r. w Cieszynie nad Jeziorem Siemczyno odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Wyścigach Smoczych Łodzi. Na mistrzostwa została zaproszona także drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, szkoły która współpracuje z ZK Wierzchowo.

Stawką w mistrzostwach był puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie, zaś zorganizował je Zakład Karny w Wierzchowie.
W ostatnim czasie zakres wspólnych działań został rozszerzony o powołanie klasy policyjno – penitencjarnej. W imprezie wzięło udział łącznie sześć zespołów, cztery z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz strażacy ze Złocieńca i kaliscy uczniowie.
Drużyna ZSP w Kaliszu Pomorskim złożona głównie z uczniów i absolwentów szkoły okazała się „czarnym koniem” mistrzostw, pokonując silniejszych fizycznie przeciwników. Ostatecznie uplasowała się na znakomitym trzecim miejscu, odbierając pamiątkowy smoczy puchar z rąk Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie podpułkownika Piotra Warenika i Dyrektora ZK Wierzchowo majora Radosława Pewniaka.

            

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona