Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

ŻAGLE 2017
14-06-2017

ŻAGLE 2017

Data wydarzenia: 14-06-2017

W miniony weekend Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Wicestarosta Jacek Kozłowski uczestniczyli w XVII Ogólnopolskich Regatach o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty Drawskiego, które odbyły się 10-11 czerwca na jeziorze Siecino.

W ramach regat rozegrane zostały:
- Mistrzostwa Okręgu Województwa Zachodniopomorskiego w klasach Optimist gr A, ISA407, Europa
- Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Klasach Optimist gr B, ISA 407 i Europa
Regaty organizowane na Wyspie Ostrów uroczyście otworzyła Anna Kamińska, Prezes UKS „Szkwał” Złocieniec, witając serdecznie wszystkich uczestników regat, trenerów, zaproszonych gości i wszystkich zgromadzonych. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej w Złocieńcu Mirosław Kacianowski, Za-ca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim Andrzej Podolak, Józef Szuniewicz oraz najważniejsza osoba regat, jak podkreśliła prowadząca, Roman Gryglewski - Sędzia Główny Regat.
Na miejscu był także Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist Tomasz Figlerowicz, Skarbnik PSKO Arkadiusz Lenkowski oraz sekretarz PSKO Artur Burdziej.
Przy dźwięku Hymnu poczet sztandarowy wciągnął flagę Polski na maszt. Sędzia Główny Regat życzył pomyślnych wiatrów i sportowej rywalizacji.
Do zawodów zgłosiło się łącznie 138 zawodników z 18 klubów z całej Polski. 
 
Sobotni poranek przywitał zawodników piękną żeglarską pogodą, było słońce i wiatr.
Pierwsze rozgrywki należały do najmłodszych żeglarzy, którzy startowali w klasie OPTIMIST kl.C. 26 zawodników dzielnie walczyło na wodzie o medale i nagrody, były łzy szczęścia i łzy radości.
Natomiast zawodnicy klas Optimist gr A, B, ISA407, Europa rozpoczęli wyścigi zgodnie z programem  o godzinie 11.00.
Przy zmiennym i kręcącym wietrze w skali 4 m/s  rozegrano cztery wyścigi w każdej klasie.
Organizator regat UKS SZKWAŁ przygotował dla uczestników imprezy grillowanie przy dźwiękach muzyki żeglarskiej, serwowanej przez przepięknie grający zespół „Pod Kilem” z Czaplinka.
Drugiego dnia regat udało się bezpiecznie rozegrać po dwa wyścigi w każdej klasie przy słabym i zmiennym wietrze. Odnotowano jeden falstart indywidualny oraz cztery UFD.
W regatach zawodnicy walczyli o tytuły (medale, puchary i dyplomy) Mistrzów Polski na rok 2017, Mistrzów Okręgu Zachodniopomorskiego oraz Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w poszczególnych klasach, nagrody rzeczowe oraz punkty rankingowe. Dodatkową atrakcją zawodów były nagrody rzeczowe, upominki dla każdego zawodnika który ukończył wyścig.
Uroczyste zakończenie regat odbyło się o godz. 15.30. Zakończenie regat uatrakcyjnił swoją obecnością Wiesław Seidler, przedstawiciel zarządu Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego
Tradycyjnie na naszych regatach zostali wyróżnieni najmłodsi uczestnicy dla których zostały ufundowane maskotki przez Grażynę Kozak, Radną Rady Miejskiej w Złocieńcu oraz Urszulę i Andrzeja Ptak. Najmłodsza zawodniczka regat to Maja Szyca z LKS Charzykowy, a najmłodszy ich uczestnik, to Tadeusz Wiatrowski CHKŻ Chojnice.
Puchar dla najliczniejszej drużyny trafił do klubu CHKŻ Chojnice-Charzykowy oraz dla JKW Poznań.
Puchar dla drużyny z najdalszego miejsca przypadł dlaklubów JKW Poznań i Opty Ustka.
 
Dodatkowe nagrody, rowery ufundowane przez Starostwo Drawskie oraz Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski rozlosowano wśród wszystkich zawodników regat. Rower otrzymał zawodnik klubu Jacht Klub Koszalin Marcin Kozieł, kolejny rower wylosował zawodnik klubu UKS Szkwał Złocieniec Michał Ślusarczyk.
Dla trenerów rozlosowano dwa worki żeglarskie, nagrody trafiły do Arkadiusza Lenkowskiego i Tomasza Figlerowicza.
Sędziowie regat to: Monika Kamińska, Piotr Zagajewski, Sławomir Baranowski, Ewa Disterhoft.
Kierownikiem zabezpieczenia trasy był Józef Uszyło, Grzegorz Jarosz.
Uczestnikom zapewniono opiekę medyczną w osobie Józefa Szuniewicza oraz Bożeny Jarosz.
Prezes Anna Kamińska w imieniu Zarządu UKS Szkwał pragnie podziękować  Powiatowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalisza Pomorskiego i Połczyna Zdroju, za fachowe i miłe zabezpieczenie regat.
Podziękowania kierowane są również dla Straży Miejskiej w Złocieńcu.
Organizatorzy serdecznie dziękują fundatorom nagród, sponsorom oraz rodzicom zawodników UKS SZKWAŁ za pomoc w przygotowaniu regat. 
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji regat, w szczególności:

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim
Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski w Szczecinie
Urząd Miejski w Złocieńcu
Grażyna Kozak Radna Rady Miejskiej w Złocieńcu
Jolanta Smulska Dyrektor Złocienieckiego Ośrodka Kultury
Marta Łapińska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Wierzchowie
Jan Łowkiewicz Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. zo.o. w Złocieńcu
Andrzej Paliński Prezes Zakładu Ciepłownictwa Sp. z o.o. w Złocieńcu
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Powiatu Drawskiego
Norbert Gorzyński Komendant Powiatowy Policji w Drawsku Pomorskim
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim
Ochotnicza Straż Pożarna w Połczynie Zdroju
Ochotnicza Straż Pożarna w Kaliszu Pomorskim
Straż Miejska w Złocieńcu
Frederic Fontaine Bricomarche Złocieniec
Zygmunt Kiełbasa Piekarnictwo, Cukiernictwo, Młynarstwo
Andrzej Bosiacki Usługi Komunalne
Andrzej Daniłowicz Stacja Paliw „ORLEN”
Jarosław Kiljan Flow Technics Sp. z o.o. w Złocieńcu
Mirosław Szmidt M.S.AGRO w Złocieńcu
Grzegorz Maciejasz Admiral
PKS Złocieniec Sp. z o o
Józef Szuniewicz
Stanisław Baliński Gospodarstwo Rolne Darskowo
Zbigniew Gawrysiak PHU ELBIT w Złocieńcu
Roman Beńko Zakład Produkcyjno Handlowy
Krzysztof Rozmarynowski Zakład Usługowo Handlowy
F.W.COMPUTERS Jacek Frankowski
Urszula i Andrzej Ptak Sklep Papierniczy w Złocieńcu
Iwona i Kazimierz Pokutyńscy Piekarnia-Cukiernia w Drawsku Pomorskim
Jerzy Murawski Piekarnia w Złocieńcu

Regaty można zaliczyć do bardzo udanych.
Zapraszamy na kolejne w dniu 11-13 sierpnia 2017 r.  Mistrzostwa PSKO do lat 11 oraz Puchar Starosty Powiatu Drawskiego klasa ISA 407.
Ahoj do zobaczenia na wodzie.
WYNIKI REGAT:
WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KL. OPTIMIST GR B do lat 15 DZIEWCZĄT
1.    Aleksandra Bobrowska UKS Barnim Goleniów
2.    Wiktoria Hałabaty MKŻ Opti Kamień Pomorski
3.   Wanada Szylińska KSCŻ Szczecin
WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KL. OPTIMIST GR B do lat 15 CHŁOPCÓW
1.    Michał Jaroszek KSW Baltic Dziwnów
2.   Mikołaj Bazyli KSW Baltic Dziwnów
3.   Miłosz Samek KSCŻ Szczecin
4.    Filip Samek UKS Barnim Goleniów
5.    Oskar Sawicki UKS Barnim Goleniów
WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KL. ISA 407 do lat 15 DZIEWCZĄT
1.   Julia Lisowiec UKS Szkwał Złocieniec
2.    Natalia Szczepanik UKS Albatros Wolin 
WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KL. ISA 407 do lat 15 CHŁOPCÓW
            1.   Kacper Bilewicz UKS Szkwał Złocieniec
            2.    Hieronim Norkiewicz UKS Szkwał Złocieniec
            3.   Sebastian Mazur UKŻ Keja Mirosławiec
WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KL. ISA 407 do lat 18 DZIEWCZĄT
1.    Sara Szczepaniak UKS Albatros Wolin 
2.   Julia Lisowiec UKS Szkwał Złocieniec
3.    Joanna Piotrowska UKS Szkwał Złocieniec
WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KL. ISA 407 do lat 18 CHŁOPCÓW
            1.   Adam Jankowski UKS Szkwał Złocieniec
            2.    Michał Ślusarczyk UKS Szkwał Złocieniec
            3.   Kacper Bilewicz UKS Szkwał Złocieniec
WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KL. EUROPA do lat 15 DZIEWCZĄT
            1.   Marta Kozieł Jacht Klub Koszalin
          
WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KL. EUROPA do lat 15 CHŁOPCÓW
            1.   Mateusz Cogiel UKS Szkwał Złocieniec
 WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KL. EUROPA do lat 18 DZIEWCZĄT
          1.   Alicja Pyda Jacht Klub Koszalin
          2.   Monika Środkowska ZMKS Orle Szczecinek
         
 WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KL. EUROPA do lat 18 CHŁOPCÓW
          1.   Marcin Kozieł Jacht Klub Koszalin
   
    
 MISTRZOSTWA OKRĘGU  ZACHODNIOPOMORSKIEGO W KL. OPTIMIST GR A chłopców
1.    Antoni Pasich UKS Barnim Goleniów
2.    Maksymilian Cymerman UKS Barnim Goleniów
3.    Michał Błotniak MKS Szkuner Myślibórz
MISTRZOSTWA OKRĘGU  ZACHODNIOPOMORSKIEGO W KL. OPTIMIST GR A  dziewcząt
            1.  Weronika Jaroszek KSW Baltic Dziwnów
            2.    Joanna Cymerman UKS Barnim Goleniów
            3.   Hanna Burdziej KSW Baltic Dziwnów
MISTRZOSTWA OKRĘGU ZACHODNIOPOMORSKIEGO W KL. ISA 407 mężczyzn
1.    Piotr Krzysztoforski UKŻ Keja Mirosławiec
2.    Adam Jankowski UKS Szkwał Złocieniec
3.    Michał Ślusarczyk UKS Szkwał Złocieniec
MISTRZOSTWA OKRĘGU ZACHODNIOPOMORSKIEGO W KL. ISA 407  kobiet
1.    Adrianna Miller UKS Keja Świnoujście
2.    Sara Szczepaniak UKS Albatros Wolin 
3.    Joanna Piotrowska UKS Szkwał Złocieniec
MISTRZOSTWA OKRĘGU ZACHODNIOPOMORSKIEGO W KL. EUROPA mężczyzn
1.    Borys Boratyński Jacht Klub Koszalin
2.    Jacek Baryła  Jacht Klub Kamień Pomorski
3.    Marcin Kozieł Jacht Klub Koszalin
MISTRZOSTWA OKRĘGU ZACHODNIOPOMORSKIEGO W KL. EUROPA kobiet
1.    Alicja Pyda Jacht Klub Koszalin
2.    Marta Kozieł Jacht Klub Koszalin
3.    Monika Środkowska ZMKS Orle Szczecinek
XVII Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty  Drawskiego w kl. OPTIMIST GR A
1.   Weronika Jaroszek KSW Baltic Dziwnów
2.    Antoni Pasich UKS Barnim Goleniów
3.    Jan Witkowiak JKW Poznań
XVII Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty  Drawskiego w kl. OPTIMIST GR A kat. dziewcząt
1.     Weronika Jaroszek KSW Baltic Dziwnów
 
XVI IOgólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty Drawskiego w kl. OPTIMIST GR B
1.    Stanisław Radojewski JKW Poznań
2.    Michał Jaroszek KSW Baltic
3.    Jeremi Szczurkowski CHKŻ Chojnice
XVII Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty Drawskiego w kl. OPTIMIST GR B dziewczęta
1.    Aleksandra Bobrowska UKS Barnim Goleniów
 
XVII Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty Drawskiego w kl. ISA 407  
1.    Adrianna Milller UKS Keja Świnoujście
2.    Piotr Krzysztoforski UKŻ Keja Mirosławiec
3.    Adam Jankowski UKS Szkwał Złocieniec
XVII Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty Drawskiego w kl. ISA 407  dziewcząt
            1.    Adrianna Milller UKS Keja Świnoujście
 
XVII Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty Drawskiego w kl. EUROPA
1.    Borys Boratyski Jacht Klub Koszalin
2.    Alicja Pyda Jacht Klub Koszalin
3.    Jacek Baryła Jacht Klub Kamień Pomorski
 
XVII Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Złocienieckiej i Puchar Starosty Drawskiego w kl. EUROPA dziewcząt
 1.    Alicja Pyda Jacht Klub Koszalin
 
 
Wyniki klasyfikacji Optimist klasa C w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży 10 czerwca 2017
 
Kategoria najmłodsi dziewczynki
I miejsce Kornelia Duda
II miejsce Sara Dąbrowa
III miejsce Wiktoria Małecka
 
Kategoria najmłodsi chłopcy
I miejsce Eryk Milczanowski
II miejsce Jacek Kordyka
III miejsce Łukasz Duda
IV miejsce Szymon Płudral
V miejsce Bruno Disterhoft
VI miejsce Tomasz Szweda
 
Kategoria lat 10 dziewczynki
I miejsce Blanka Walko
II miejsce Wiktoria Wiśniewska
III miejsce Gabriela Wojteczko
 
Kategoria lat 10 chłopcy
I miejsce Kacper Sokołowski
II miejsce Olivier Ziębka
III miejsce Łukasz Sobociński
IV miejsce Nikodem Kowalewski
V miejsce Jacek Olejniczak
VI miejsce Karol Kałamarz
VII miejsce Stanisław Sahajdak
 
Kategoria najstarsi dziewczynki
I miejsce Oliwia Kłoszewska
 
Kategoria najstarsi chłopcy
I miejsce Aleksy Worsowicz ex quo Jonatan Tomczak
II miejsce Sebastian Milczanowski
III miejsce Maksymilian Wróbel
IV miejsce Ignacy Jaworzyński

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona