Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Drawą pod prąd
19-06-2017

Drawą pod prąd

Data wydarzenia: 19-06-2017

W dniu 18 czerwca 2017 odbyła się siódma edycja Mistrzostw w chodzeniu po Drawie - marszu przeprawowego przez rzekę, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL. Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Pogoda na przeprawę była wręcz wymarzona. Jak co roku, uczestnicy spotkali się na moście „Murzynka" na rzece Drawie. Tam nastąpiła krótka odprawa, a każdy zawodnik otrzymał tzw. przedmiot specjalnej troski, czyli jajko ze swoim numerem startowym, które musiał donieść na metę w stanie nienaruszonym. Na uczestników czekały przeróżne zadania o ciekawie brzmiących nazwach, m.in. „kolorowy świat żaby" czyli czołganie przez bagno, „kozica rzeczna jednogarbna" - bieg po skarpie z obciążeniem, a także „małpa w szelkach" - przejście przez most linowy. Nie zabrakło także przejścia przez silny nurt rzeczny, zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy oraz zagadki logicznej. Na trasie należało także zlokalizować kody, które tworzyły dwa hasła – „Konstantynopol" oraz „Bukareszt". Za udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie dotyczące powyższych miast można było otrzymać dodatkowe punkty.
 
Najlepsze wyniki osiągnęli:
1. Eryk Krasucki - 37.000 pkt
2. Karol Jaworski - 35.500 pkt
3. Hubert Strajch - 35.000 pkt
 
Wyróżniono także Natalię Łabaj, Rafała Strajcha, Kamila Winsztala oraz Piotra Płońskiego, którzy „otarli się" o podium.
 
Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem, podczas którego wśród wszystkich uczestników rozlosowano akcesoria turystyczne oraz materiały promocyjne Powiatu Drawskiego. Imprezę od strony technicznej i medycznej zabezpieczyli: Dagmara Świeboda, Przemek Świeboda, Adam Bolewicz, Norbert  Zbróg, Rafał Potoczniak oraz firma Centrum Szkoleniowe Pierwsza Pomoc Krzysztofa Radziusza. Kajaki dostarczyła firma Lubiekajaki.pl z Gudowa. 
 
Fotorelacja z tegorocznych zmagań:

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona