Radzili o pracy
19-06-2017

Radzili o pracy

Data wydarzenia: 19-06-2017

Powiatowa Rada Rynku Pracy spotkała się 13 czerwca 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim. Obradom przewodniczył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

Zgodnie z programem posiedzenia omówiono m.in. podział środków Funduszu Pracy na aktywizację zawodową, kwestię wydania opinii w sprawie zmian w zasadach przyznawania wsparcia finansowego przez PUP oraz w pozytywnie zaopiniowano wprowadzenie zmian do Programu Specjalnego pn. „Od bierności o aktywności” realizowanego w roku 2017.
Omówiono ponadto sytuację na rynku pracy oraz bariery i możliwości, jakie stawia rynek przed osobami szukającymi zatrudnienia. Istotną kwestią okazało się zatrudnienie cudzoziemców, którzy wykonują pracę na terenie powiatu drawskiego.
W spotkaniu udział wzięli m.in. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Henryk Andrałojć, Wicedyrektor Agnieszka Kuropatnicka oraz członkowie Rady: Zbigniew Ptak, Jan Szewczyk, Edward Kot, Witold Kuwałek, Piotr Płażalski i Piotr Skrzypczak.